Paukščių gripas – juodžiausia diena paukščių augintojui gyvenime

Paukščių gripas – juodžiausia diena paukščių augintojui gyvenime

Paukščių augintojai Europoje ir Lietuvoje dėl užfiksuoto paukščių gripo praranda savo mylimus plunksnuočius. Auginami veisliniai paukščiai parodų čempionai, geriausi veislės atstovai, sukurtos veislės linijos, gali būti sunaikinamos vos per keletą akimirkų. Kiekvieną dieną džiaugsmą nešęs ilgametis paukščių hobis staiga baigiasi – lieka tuščios paukštidės.

Didžiulė problema, kad mažieji paukščių augintojai nekreipia dėmesio į stambias antraštes, TV reportažus ir dažnai pateikiamą informaciją prieš akis tiesiog ignoruoja. Manydami, jog reikalavimai, priemonės ir rekomendacijos skirtos tik didiesiems paukštynams. Tačiau užfiksuoti paukščių gripo atvejai Lietuvoje nustatyti ir mažuose nekomerciniuose ūkiuose verčia sunerimti ir skleisti šią žinią.

“Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija” parengė elektroninį leidinį „Paukščių gripas, prievolės ir rekomendacijos: mažiems naminių paukščių ūkiams. Medžiaga parengta pagal Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos skelbiamą oficialią informaciją ir rekomendacijas. Papildyta mūsų draugijos narių patarimais ir pastebėjimais.

FAILAS: “Paukščių gripas, prievolės ir rekomendacijos: mažiems naminių paukščių augintojams”

Parsisiųsti failą>>

Mažieji paukščių augintojai, skirkite savo brangaus laiko ir apsaugokite savo mylimus sparnuočius nuo iškilusios paukščių gripo grėsmės.

Lietuvoje nustatyta paukščių gripas 41 paukščių auginimo vietoje, sunaikinta 1008 vnt. paukščių. Kaimyninėje Lenkijoje užfiksuoti 262 paukščių gripo protrūkiai – didžiausias užregistruotų infekcijų skaičius šalyje. Siekiant užkirsti kelią ligos plitimui buvo sunaikinta daugiau kaip šeši milijonai paukščių.

Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija

admin