Įspūdžiai ir nominacijos iš paukščių mugės Kaune

Įspūdžiai ir nominacijos iš paukščių mugės Kaune

Draugijos organizuojamas renginys sulaukė Lietuvos ir keleto užsienio paukščių augintojų dėmesio. Suvažiavo paukščių mylėtojai prekiauti, įsigyti ir mainytis paukščiais. Daugiausiai buvo parduodami vištiniai paukščiai, bet buvo galima nusipirkti ir mandarininių antyčių, ir didžiulių cholmogorų, kalakutų ar povų, fazanų, putpelių. Smalsuoliai galėjo gauti nemokamai testinį buteliuką prikimštą natūralių kalcio papildų, užkrimsti svirplių ar įsigyti inventoriaus iš „Smulkus ūkis“ ar gauti konsultaciją iš „Ramo viskas balandžiams“.

Draugija, norėdama dar labiau populiarianti paukščių auginimą, įsteigė penkias nominacijas paukščių mugės dalyviams. Stengėmės objektyviai vertinti ir išrinkti.

JAUNIAUSIAS PARDAVĖJAS – nominacija atiteko ŽYGIMANTUI IR DOMINYKAI, kurie kartu su mama užaugintus paukščius, daugiausiai gaidelius, dalino kone pusvelčiui, už šokolado kainą.

CRICKETSJON komunikalios ir paragauti kepintų kvietė svirplių pardavėjos

ĮDOMIAUSIA EKSPOZICIJA – be konkurencijos svirplius ir kitus gyvius pristačiusi komunikabili CRICKETSJON kompanija. Ne kiekvienas išdrįso jų paragauti, nors paukščiams neišpasakytas skanėstas.

Koros ūkis pelnė nominaciją už daugiausiai pristatytų naminių paukščių mugėje

DAUGIAUSIAI PRISTATĖ NAMINIŲ PAUKŠČIŲ – nominacija atiteko KOROS ūkiui. Visą naktį be miego augintojas gaudė ir ruošė paukščius, kurių į mugę pristatė per 100 vnt. Prekyba sekėsi gerai, tačiau po visko galvojo tik kaip sėkmingai sugrįžti namo ir griūti į lovą pailsėti.

Aušra Švedarauskienė, Irmantas Švedarauskas, o viduryje diplomą įteikusi Laimutė Liaukeviciute Januskienė,

PIRKĖJŲ SIMPATIJA – Aušros ir Irmanto Švedarauskų ūkiui. Didelės grupelės žmonių buriavosi ties jų parduodamais paukščiais, daug klausimų, daug atsakymų.

Liudmila Lunis ir diplomą įteikusi Giedrė Mazienė

GERIAUSIAS PARDAVĖJAS –šį kartą teko LIUDAI LUNIS, kuri pardavė 12 cholomogrų žąsų, 15 suaugusių vištų ir 60 viščiukų, namo iškeliavo beveik tuščiomis tik su 2 neparduotais gaideliais. Kiekvieno pardavėjo svajonė išparduoti visus atsivežtus paukščius.

Užmaukšlintos kaukės nuo COVID-19 apsunkino bendravimą, tačiau nesugadino geros nuotaikos. Natūralu, jog kitomis aplinkybėmis paukščių mugė būtų dar didesnė, dar gausesnė, tačiau galime pasidžiaugti, jog bent jau apklausus dalyvius teigiami atsiliepimai. Ne vienas uždavė klausimą, o čia ir kitą savaitę bus? Kada dabar? Vadinasi, poreikis tokių renginių yra. Po mugės norintys galėjo pasivaišinti lašiša ir kitomis suneštinėmis vaišėmis.

Keletas atsiliepimų. Virgis: „Naminiais paukščiais prekiauti įdomiau yra judesys ir susidomėjimas, skirtingai negu balandžiais“. Rolandas: „Nu jo čia dar nemažai atvažiavo, nesitikėjau“. Gintas: „Na pardaviau, pardaviau, bet dar nemažai ir atvežiau paukščių žmonėms, kurie užsakyti jau buvo“. Vaidas: „Nu net nežinau kiek čia pardaviau, geras klausimas, bet nemažai jau pardaviau, pala tuojau pabandysiu paskaičiuoti…kokia 20 suaugusių ir antra tiek viščiukų“, Laimutė: „Kaip tai neprekiavau, aš iš automobilio bagažinės daug pardaviau“, Jaroslaw: „Pardaviau vieną kitą, vis mažiau namo vežtis“, Valdas: „Na nesitikėjau ką nors įsigyti, bet nupirkau, negalėjau nepirkti, nes kiaušiniai ir žiedas tiek kainuoja, o čia gyvas užaugintas paukštis tiek“,  Andželika: „Jau pardaviau, netuščiomis ir ant kelionės namo tikrai bus“, Rimantas: „Matai kiek suvažiavo, dabar reikės daryti, matai, bet mes turime problemą mažiau pardavėme negu nupirkome, gal draugija gali išrašyti kokią kompensaciją?“.

DĖKOJAME VISIEMS DALYVAVUSIEMS IR PALAIKIUSIEMS PAUKŠČIŲ MUGĖS IDĖJĄ!

Taip pat kviečiame auginančius paukščius jungtis prie mūsų draugijos „Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija“. Kartu mes galime nuveikti ir sužinoti apie paukščius daugiau! Tel. 8 625 29829 LietuvosVistos@gmail.com www.Paukstininkyste.lt www.Egg.lt

NUOTRAUKOS IŠ PAUKŠČIŲ MUGĖS KAUNE ŽIŪRĖTI>>

Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos vadovas

Linas Petraška

admin