Dėkojame visiems “PET SHOW LIETUVA” parodos dalyviams ir lankytojams

Dėkojame visiems atvykusiems ir dalyvavusiems parodoje. Ačiū parodos globėjui aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai už palaikymą ir pagalbą. Dėkojame rėmėjams ir visiems prisidėjusiems prie parodos „PET SHOW LIETUVA“ organizavimo. Stengėmės iš visų jėgų, kad viskas vyktų sklandžiai, tačiau tokio žmonių antplūdžio nesitikėjome. Atsiprašome, jeigu dėl to patyrėte nepatogumų.

PARODOS NUOTRAUKOS STRAIPSNIO APAČIOJE


Parodoje lankėsi svečiai iš Vengrijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir kitų šalių. Norime pasidžiaugti, kad turėjome itin garbingų svečių. Mus aplankė 32 šalis jungiančios ir 2,5 milijono narių turinčios organizacijos Europos smulkiųjų naminių gyvūnų augintojų organizacijos (ENTENTE EUROPEENNE) vice prezidentas Istvan Rohringer. Garbingas svečias ne tik apsilankė, bet ir teisėjavo mėgstamų balandžių veislę. Anot jo, tai viena spalvingiausių paukščių parodų Europoje, tai yra kelias kaip pritraukti vaikus, žmones kaip auginti gyvūnus. Vaikai turi suprasti, kad gyvūną reikia girdyti ir maitinti. O vieną kartą pabandžius gyvūnų auginimas tampa pomėgiu visam gyvenimui, prie kurio grįžtama visuomet, kai atsiranda tam tinkamos sąlygos.

EE viceprezidentas Istvan Rohringer ir Lietuvos aplinkos ministras Kęstutis Mažeika

EE organizacijos garbės narys, Varšuvos veislinių balandžių ir dekoratyvinių paukščių augintojų asociacijos prezidentas Zdzislaw Borawski ir Lietuvos aplinkos ministras Kęstutis Mažeika

Varšuvos veislinių balandžių ir dekoratyvinių paukščių augintojų asociacijos prezidentas Zdzislaw Borawski džiaugėsi lietuvių ir lenkų santykiais. Anot jo, prieš savaitę vykusioje Varšuvos paukščių parodoje balandžiai buvo geresni, tačiau Lietuvoje organizavimas vaikų su šeimomis pritraukimas ir edukacijos įspūdinga.

Net dviejų rekordų autoriais tapo darbėniškiai Daiva ir Arūnas Dudėnai. Viduryje stovi Factum agentūros vadovas Vytautas Navaitis.

Atidarymo dieną parodoje registruoti du Lietuvos rekordai. Abiejų rekordų autoriais tapo darbėniškiai Daiva ir Arūnas Dudėnai. Jie susidomėję tautinių juostų ir tautinių rankšluosčių puošyba bei jų audimų raštais surinko gausiausią tautinių juostų rinkinį. Jį sudaro 293 įvairiaspalvės tautiniais raštais austos juostos, surinktos 2010–2020 m. šiame rinkinyje seniausia yra apie 1920 m., ilgiausia – 3,1 m, ilgio ir 21 cm pločio, mažiausia ir trumpiausia – 20 cm ilgio, 2 cm pločio juostos.

Kitas darbėniškių D. ir A. Dudėnų rinkinys, pripažintas Lietuvoje rekordiniu yra austi medvilniniai, lininiai, šilkiniai, vilnoniai rankšluosčiai su nėriniais, mezginiais ar kutais. Iš jų seniausias yra apie 1820 m. austas rankšluostis, ilgiausias – 2,87 m, ilgio ir 46,5 cm pločio, plačiausias – 71 cm pločio ir 2,25 m ilgio, trumpiausias ir siauriausias – 49 cm ilgio, 16 cm pločio rankšluostis.

“Pažymėtina, kad pačią VII-ąją paukščių ir gyvūnų parodą”PET SHOW” numatyta įrašyti į Lietuvos rekordų knygą kaip gausiausią paukščių ir gyvūnų parodą, tačiau parodai nesibaigus, gyvūnų skaičius dar galėjo kisti, todėl šis rekordas nebuvo registruotas parodos metu” – teigė Factum agentūros vadovas Vytautas Navaitis.

“PET SHOW LIETUVA” parodoje pristatyta apie 1800 balandžių ir 800 naminių paukščių ir apie 100 triušių. Rekordo pasiekimui ir parodos išliekamajai vertei yra ruošiama detali parodos ataskaita, todėl su tiksliais skaičiais bus galima susipažinti vėliau.

Balandininkai rengia parodas nuo tarpukario laikų, minėjome jau 90-ąją jubiliejinę balandžių parodą. Per tokią ilgaamžę organizavimo praktiką pastebėjome, jog visuomenei neužtenka pasigrožėti vien tik balandžiais. Daugiausiai dėmesio sulaukiame, kai pristatomi kartu balandžiai, naminiai paukščiai, triušiai ir kiti gyvūnai, viskas vienoje vietoje. Žmonėms reikia pramogų, didelį dėmesį skiriame šeimoms su vaikais. Įvairios edukacijos, pasirodymai, kiaušinių krepšinis, surask, pamatyk, paliesk. Tik per interaktyvias edukacijas, konkursus galime sudominti Europoje mūsų įteisintomis lietuviškomis balandžių veislėmis ir sulaukti šiuolaikinių vaikų dėmesio“ – teigė „Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos“ prezidentas Ramūnas Naruševičius.

Dalyvavo „Lietuvos zoologijos sodas“, „Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus“, kontaktinis zoologijos sodas „Zoopark“. Nacionalinį Lietuvos paveldą vištinę žąsų veislę pristatė „Lietuvos nykstančių ūkinių gyvūnų augintojų asociacija“. Gyvus sakalus demonstravo „Lietuvos sakalininkai“.

Galėjote pamatyti pakankamai retas baltas, juodas sultonų veislės vištas, kuriomis anksčiau galėjo džiaugtis tik Osmanų imperijos valdovai. Japonijos nykštukinių „Ohiki“ ir kitų retų veislių naminius paukščius. Antrąją parodos dieną vyko seminarai paukščių augintojams. Informacinius pranešimus pristatė parodos vertinimo komisija, veterinarijos gydytojai paukštininkystėje Regimantas Baltrukonis ir Alvydas Bortkūnas, prezentacijas parengė atvykę svečiai iš Latvijos ir Estijos. Kviečiame besidominčius paukščiais apsilankyti ir prisijungti prie mūsų organizacijos“ – sakė „Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos“ vadovas Linas Petraška. Organizacijos puslapis: www.paukstininkyste.lt

Gyvūnų pasirodymą su balandžiais, kačiukais, šuniukais ir kitais gyvūnais surengė „Cirko sala“. „Gyvūnų teisės ir laisvės“ edukacinę programą pristatė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro studentai. „Ką dirba šunys“ programoje apie šunis padedančius policijos pareigūnams ir dalyvaujančius įvairiose veiklose. Šunų agility „Winner‘s drive“ parodomoji ir dresūros triukų programa. Apie gyvūnus kvietė diskutuoti Kauno skyriaus „Lesė“.

Paroda ypač įdomi šeimoms su vaikais. Buvo labai spalvinga, nes papuošta tūkstančiais konkurso “Mes mylime gyvūnus” vaikų piešiniais. Daug pramogų ir edukacijų skirtų būtent vaikams. Paramos ir labdaros fondas „Švieskime vaikus“ atvykusiems piešinių autoriams į parodą dalino knygeles.

Viskas vienoje vietoje ir lankytojas turėjo galimybę pamatyti gyvūnus, patirti pramogų ir įgauti daugiau žinių

Parodos metu veikė balandžių paštas ir kiekvienas panorėjęs vaikas ar suaugęs galėjo išsiųsti laišką.

„Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos“ vadovas Linas Petraška, viešnia iš Latvijos Katerina Kasatkina, Lietuvos aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ir „Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos“ prezidentas Ramūnas Naruševičius

Parodos organizatoriai:
„Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacija“ prezidentas Ramūnas Naruševičius
„Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija“ vadovas Linas Petraška

"PET SHOW LIETUVA" PARODOS NUOTRAUKOS